Ημερομηνία: 27/02/2022 και ώρα 17:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αποστολίδης, Μπούκας, Κιουλάφας
Δεκάλεπτα: 23-26, 10-6, 9-18, 20-18

Ο δύσκολος δρόμος στη Β' Εθνική συνεχίζεται με την ομάδα μας να βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση. Παρότι πραγματοποιεί καλές εμφανίσεις, το μικρό ανταγωνιστικό ρόστερ δεν αφήνει πολλά περιθώρια για ελπίδα. Οι αθλητές του coach Δάγλα δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό, αλλά στο τέλος μένουν από δυνάμεις και από επιλογές. Έτσι συνέβη και στο παιχνίδι με τον ιστορικό Πανιώνιο.

Στο 1ο δεκάλεπτο, οι επιθέσεις και των δύο ομάδων έβγαζαν φωτιές με τα τρίπονται να διαδέχονται το ένα το άλλο και το σκορ να σταματάει στο 23-26. Στο 2ο δεκάλεπτο κυριάρχησαν οι σκληρές άμυνες, που είχαν ως αποτέλεσμα τα πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες. Το τέλος του ημιχρόνου έφερε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 33-32.

Με την έναρξη του 3ου δεκαλέπτου η ομάδα μπήκε μουδιασμένη, με αρκετές λάθος επιλογές στην επίθεση και κενά στην άμυνα. Η κούραση άρχισε να γίνεται αισθητή και οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία να ξεφύγουν (42-50 στο 30'). Το 4ο δεκάλεπτο ακολούθησε τον ίδιο ρυθμό, με τη διαφορά να κυμαίνεται στους 8 με 10 πόντους. Οι αθλητές της ομάδα μας, έκαναν την προσπάθεια τους να πλησιάσουν, καταφέρνοντας να μειώσουν τη διαφορά στους τέσσερις (62-66), 47 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Το τελικό σκορ (62-68) άφησε μία γλυκόπικρη γεύση στην ομάδα μας, η οποία στο αμέσως επόμενο διάστημα έχει να δώσει πολύ σημαντικούς αγώνες.

Μελίσσια (Δάγλας - Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 18 (3), Στεργίου Μ 12 (2), Πανέρης, Στεργίου Δ, Κοντός Γ 4, Μπακέας 6 (1), Μαλτέζος 4, Δοξάκης 18 (2)

Πανιώνιος (Παντελάκης - Μαρούδης): Λάζαρης, 2, Μπελίτσης 3, Βασιλακάκης, Τρύφωνας, Μπένος 2, Κολσούζογλου 2, Κυρίτσης 29 (3), Ρουμελιώτης 18 (5), Λυκογιάννης 5 (1), Σκαλούδης 7