ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 61-41 (ημ. 39-23)

Ημερομηνία: 12/12/2021 και ώρα 14:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 12-6, 27-17, 12-14, 10-4

Την 3η συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η γυναικεία μας ομάδα, επικρατώντας σε εντός έδρας αγώνα για την 9η αγωνιστικής της Α2, της ομάδας της ΑΕΚ Περιστερίου με 61-41. Με αυτή της τη νίκη, η ομάδας μας σκαρφάλωσε στη 2η θέση του πρωταθλήματος, πίσω από τον αήττητο Πρωτέα Βούλας.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, η οποία μετά το 1ο δεκάλεπτο (12-6) και αυξάνοντας την επιθετική της παραγωγή, πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με μία διαφορά 16 πόντων (39-23). Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό, με τα κορίτσια μας να έχουν ενέργεια στο παιχνίδι τους, μη αφήνοντας τη φιλοξενούμενη ομάδα να πλησιάσει στο σκορ. Το τελικό 61-41 βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει την 6η νίκη της στο πρωτάθλημα, επί ενός σκληροτράχηλου αντιπάλου, παρά τη διαφορά στο σκορ.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 5 (4ρ 3ας 5λ), Βόσσου 4, Ανδρικόπουλου 7 (1τρ 5ασ 6λ), Πατέρα 2, Καραχάλιου 9 (1τρ 11ρ 2ασ 4κλ 2κ 3λ), Κοιλιαρίδη 9 (3τρ 6ρ 3λ), Τάρλα 8 (6ρ 3λ), Χιώτη 11 (12ρ 4κλ), Τριανταφύλλη 2, Βελέντζα 2, Παλαμάρη 2, Μουτάφη

ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος - Κάργιαννης): Μαλαπάνη 4, Βασιλάκη, Καλαντζή 2, Θόρια, Ράπτη, Γαβαλά 7 (1τρ), Νάου, Κυριμάκη-Λαδιανού, Γιακάλου 8, Μωραΐτη 7 (1τρ), Κατσιμάρδου 6, Τζίβα 7

Επόμενος αγώνας για την ομάδας μας και τελευταίος πριν τα Χριστούγεννα, την Κυριακή 19/12 με αντίπαλο τον Αθηναϊκό στο Κλειστό Εργάνης και ώρα 13:30.