Ημερομηνία: 5/12/2021 και ώρα 17:30
Γήπεδο: ΔΑΚ Γλυφάδας
Διαιτητές: Δημουλάς, Βάγγαλης
Δεκάλεπτα: 12-15, 13-20, 15-18, 10-14

Από την αρχή του αγώνα η ομάδας μας πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και βασιζόμενη στην ενέργεια και το πάθος για μία ακόμα φορά, κατάφερε να πετύχει την 5η νίκη της σε 7 αγώνες για το πρωτάθλημα της Α2.

Ο αγώνας για την ομάδα μας ξεκίνησε με ένα γρήγορο 0-8 στα δύο πρώτα λεπτά, το οποίο ανάγκασε τον coach Βασιλάκο να πάρει γρήγορα το πρώτο του time-out. Αυτή του η κίνηση απέδωσε και η Τερψιθέα πλησίασε 7-8, κλείνοντας το 1ο δεκάλεπτο με 12-15. Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδας μας ανέβασε ρυθμούς και προηγήθηκε μέχρι και με 12 πόντους διαφορά (19-31 στο 16') για να πάει στην ανάπαυλα μπροστά στο σκορ με 25-35.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, οι αθλήτριές μας με εξαιρετική αμυντική, αλλά και επιθετική λειτουργία, έφτασε στη μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα στο 24' (27-46). Σε μία προσπάθεια να επιστρέψουν στον αγώνα, οι γηπεδούχοι έκαναν ένα γρήγορο 10-0 και μείωσαν στο 27' σε 37-46 με το τέλος του 3ου δεκαλέπτου να βρίσκει την ομάδα μας μπροστά με 7 πόντους (43-50). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά δεν έπεσε κάτω από τους 9 πόντους με την ομάδα μας να πετυχαίνει μία σημαντική νίκη με 53-64.

Τερψιθέα (Βασιλάκος - Αποστολάκης): Κορδαλή 6, Ιωαννίδου 8 (2τρ), Αγκάι, Λαμπράκη 7, Φλώκα 4, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 2, Καντέλη 26 (3τρ), Μουστάκα

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 7 (1τρ 8ρ), Βόσσου 7 (4ρ 2ασ 3κλ), Ανδρικόπουλου 2, Πατέρα, Καραχάλιου 5 (7ρ 4κλ 3τ), Κοιλιαρίδη 11 (3τρ 5ρ 5ασ 3κλ), Τάρλα 11 (3τρ), Χιώτη 18 (5ρ 6κφ), Τριανταφύλλη, Τίγκα, Βελέντζα 3 (1τρ)