ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 53-60 (ημ. 24-32)

Ημερομηνία: 28/11/2021 και ώρα 17:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αποστολίδης, Παπαφωτίου, Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 15-16, 9-16, 14-19, 15-9

Σε έναν αγώνα που τα Μελίσσια δεν ήταν το φαβορί, προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τα προγνωστικά. Οι αθλητές μας ξεκίνησαν με μεγάλη προσήλωση στην άμυνα στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά από το δεύτερο βρέθηκαν να ακολουθούν τον Πρωτέα στο σκορ. Σε αυτό το δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και πήραν μία διαφορά οκτώ πόντων. Η ομάδα μας έχασε τη συγκέντρωσή της στην άμυνα, ενώ στην επίθεση είχε μεγάλες δυσκολίες να πετύχει καλάθι.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, η ομάδα πίεσε, έφτασε τη διαφορά στους τέσσερις πόντους (32-36), αλλά παρ’ όλες τις ευκαιρίες που είχε να πλησιάσει, δεν τα κατάφερε και φτάσαμε στο 36-46. Ήταν φανερό πως η ομάδα μας ενώ πήγαινε καλά στην άμυνα, είχε σημαντικά προβλήματα στην επίθεση. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, η διαφορά έφτασε στο +13 (38-51). Η ομάδα το ήθελε πολύ, αλλά δεν είχε τη συγκέντρωση που χρειαζόταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Θετικά μηνύματα το κατά διαστήματα καλό παιχνίδι και η πολύ καλή άμυνα της ομάδας μας. Επόμενος αγώνας την Κυριακή 5 Δεκεμβρίου και ώρα 17:00 στα Μέγαρα.

Μελίσσια (Δάγλας - Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα, Στεργίου Μ 5 (1), Πανέρης, Οικονομόπουλος 14 (2), Δοξάκης 11 (1), Σεργιένκο 7, Σπηλιόπουλος, Μαλτέζος 16, Κοντός Γ, Δουρουντούς

Πρωτέας Βούλας (Τερζής - Σουλιώτης): Δενδρινός 6 (1), Τσακναρίδης 2, Κυρίλης 12, Ματσάγγος 2, Σκορδάς 19, Μόρφης 9 (2), Γάργαλης 5 (1), Καραμαλέγκος 5 (1), Βισνιέφσκι