Ημερομηνία: 7/11/2021 και ώρα 14:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-14, 12-16, 12-17, 11-8

Με τεράστια ψυχικά αποθέματα, τα κορίτσια της γυναικείας μας ομάδας πέτυχαν μία σημαντική νίκη επί του Αμύντα σε εντός έδρας αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α2.

Το 23-14 στις αρχές του 2ου δεκαλέπτου, η οποία ήταν η μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα, έγινε 28-21 και 33-30 στο τέλος του ημιχρόνου. Το 3ο δεκάλεπτο ανήκε στον Αμύντα, ο οποίος κατάφερε να προηγηθεί και με +5 (42-47) λίγο πριν τη λήξη του. Η ομάδα μας στο τελευταίο δεκάλεπτο, ισοφάρισε τον αγώνα σε 49-49 (στο 35'). Η φιλοξενούμενη ομάδα όμως με ένα σερί 0-6 έφερε τον αγώνα στο 49-55, δυόμιση μόλις λεπτά πριν το τέλος!

Σε αυτό το σημείο μίλησε η ψυχή των κοριτσιών μας, οι οποίες στον εναπομείναντα χρόνο έφεραν τα πάνω κάτω και με δίποντο (Παναγιωτίδη), τρίποντο (Ανδρικοπούλου) και δύο βολές (Καραχάλιου), διαμόρφωσαν το τελικό 56-55 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς, αρνούμενες κυριολεκτικά να χάσουν αυτό το παιχνίδι!

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 5 (1), Βόσσου 7, Ανδρικοπούλου 7 (1), Πατέρα, Καραχάλιου 6, Κοιλιαρίδη, Τάρλα 16 (3), Χιώτη 12, Τίγκα, Παρθενίου 3 (1), Βελέντζα, Τριανταφύλλη

Αμύντας (Δρακάκη - Λιάκου): Κλείτσα 12 (2), Μαργώνη 8 (2), Πολιτοπούλου 18, Ντάνου Γ 2, Μαζαράκη 4, Αθανασούλια 3 (1), Ντάνου Α 2, Σιδηροπούλου 6, Τσαχιρίδη