Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 1ος όμιλος - 10η αγωνιστική
Ημερομηνία: 1/12/2011 και ώρα: 21:00
Γήπεδο: Κλειστό Ιλίου Α'
Διαιτητές: Μαλανδρής, Τσουράπας
Δεκάλεπτα: 17-17, 11-17, 18-20, 12-16

Μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι σε άμυνα και επίθεση, το καλύτερο φετινό, η ανδρική μας ομάδα επικράτησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής με αντίπαλο την Παλατιανή, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη της εντός έδρας ήττα. Η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε το παιχνίδι δυνατά παίρνοντας ένα προβάδισμα επτά πόντων (10-3 στο 4'). Γρήγορα όμως οι παίκτες μας βρήκαν την αυτοπεποίθηση που χρειαζόταν και ανέκαμψαν φέρνοντας τον αγώνα στα ίσα με το τέλος της περιόδου (17-17). Η ομάδα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο τέλος του ημιχρόνου βρέθηκε μπροστά με έξι πόντους διαφορά (28-34). Στο δεύτερο ημίχρονο η ψυχραιμία των παικτών μας οδήγησε την ομάδα σε έξυπνες επιθετικές ενέργεις που σε συνδυασμό με την εξαιρετική άμυνα έφεραν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Παλατιανή (Στρατικόπουλος): Δημητρακούλης 10 (2), Κουφός Θ, Τζίμας 4, Κιαχόπουλος 12 (1), Κοντοές, Μπασέας 19, Καλαντωνέας 7, Παπαδολιάς 4, Βοσκάκης, Βαρσαμούλης 2

Μελίσσια (Σουρμελής): Τσομώκος 9, Κασκούρας 3 (1), Παπαμιχαήλ 1, Νάνης 2, Παπαδόπουλος 15, Πλαγιαννάκος 19 (4), Ζερβός 4, Κλεάνθους 6, Βιτζηλαίος 2, Παναγιώτου 2, Γεωργανάς 7, Νίκολι

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 8/12 και ώρα 21:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Φίλιππου Περιστερίου.