Ημερομηνία: 3/11/2014 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 13-11, 20-3, 20-11, 22-22

Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα μας και μεγάλη σε έκταση νίκη απέναντι στην ομάδα του Γαλατσίου με τελικό σκορ 75-47. Η ομάδα μας ήταν πολύ καλή, τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά, με αποτέλεσμα να περάσει γρήγορα μπροστά με 13-11 στο δεκάλεπτο και να κλείσει το ημίχρονο με τη διαφορά να αγγίζει τους 20 πόντους (33-14). Στο τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με τη διαφορά να εκτοξεύεται στο 53-25. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Γαλάτσι ισορρόπησε και πετυχαίνοντας κάποια μακρινά σουτ, κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά σε σταθερό επίπεδο, με το τελικό σφύριγμα να βρίσκει την ομάδα μας νικήτρια με 75-47.

Μελίσσια (Αποστολάκης - Κουκουζέλης): Μωραΐτης 2, Γκατζούλης 7 (1), Αποστόλου 9, Σιλιτζήρης 12 (2), Νίκολι 3 (1), Κουτσώνας, Στεφάνου 3, Ζεγκίνογλου 12 (1), Κοντός, Πέτρου 20, Νεοφύτου, Δήμος 7

Γαλάτσι (Κουμαράς - Γολέμας): Δεληγιάννης, Καρούσης, Γογωνάς, Καραμαδούκας 11 (2), Κορκοσούρας 14 (3), Σμάγκιν 3, Μαρίνος 10, Κορρές, Βαφιάς 2, Μπινετόπουλος 2, Πλατσικούδης 5 (1), Παπαδημητρίου

Επόμενος αγώνας στις 10/11 και ώρα 21:30 στο Μαρκόπουλο με αντίπαλο το Μαρκόπουλο.