Ημερομηνία: 13/10/2014 και ώρα 21:15
Γήπεδο: Ηλιούπολης Α'
Διαιτητές: Καραβίτης, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 19-13, 11-6, 12-15, 15-14

Η ανδρική μας ομάδα, πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση, δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να έρθει η πρώτη φετινή ήττα. Η ομάδα μας ξεκίνησε νωθρά, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ με 19-13 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και να κλείσουν το ημίχρονο με διψήφια διαφορά πόντων 30-19. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας ισορρόπησε, αλλά επιθετικά ήταν και πάλι κακή, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει ουσιαστικά τους αντιπάλους σε κανένα σημείο του αγώνα. Η λήξη του αγώνα βρήκε την Ηλιούπολη νικήτρια με σκορ 57-48.

Ηλιούπολη (Στρατικόπουλος - Λογαρούδης): Τσούρτος 4, Κουτσουβάς 15 (2), Ζάρβα, Τσιάκος 6 (2), Παπαδάκης 4, Κριεκούκης 5 (1), Βλούτης 7 (1), Μαντάς 1, Γεωργόπουλος 5 (1), Παρασκευόπουλος, Λυγγερίδης 10

Μελίσσια (Αποστολάκης - Κουκουζέλης): Μωραΐτης, Αποστόλου 3, Σιλιτζήρης 6, Νίκολι 7 (1), Ζερβός, Υφαντής 1, Ζεγκίνογλου 8, Κοντός, Πέτρου 15 (1), Δήμος 2, Κουτσώνας 6 (2), Στεφάνου

Επόμενος αγώνας στις 20/10 και ώρα 21:00 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Νέας Ιωνίας.