ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 56-63 (ημ. 33-35)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 17/3/2014 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Παπάγου
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 17-19, 16-16, 7-16, 16-12

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ανδρική μας ομάδα επί της Ολυμπιάδας Παπάγου με 56-63 στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα μας να πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας βραχεία κεφαλή, προηγούμενη με 33-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έκλεισε την άμυνα και έπνιξε τον αντίπαλο, ο οποίος πέτυχε σε αυτό το διάστημα μόνο 7 πόντους. Η λήξη του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε την ομάδα μας να έχει διψήφια διαφορά πόντων και να προηγείται με 40-51. Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι πίεσαν αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τη διαφορά, με τη λήξη να βρίσκει την ομάδα μας νικήτρια με 56-63.

Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας - Μπεζεριάνος): Πανταζής 6, Λαμπίρης, Βασάκης 3, Παλαιοκρασάς 10 (1), Ματζούνης 11 (2), Κοτσολέτης 3 (1), Ανδρουλάκης 13 (2), Σπύρου 2, Κασιούλης 5 (1), Κουρέπης 3 (1)

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Παπαμιχαήλ 1, Αποστόλου 2, Σιλιτζήρης 15, Νικόλι 8, Παπαδόπουλος 8, Ρώσσης 6 (2), Μαυράκης, Πέτρου 12, Τσελεμπής 11

Επόμενος αγώνας στις 24/3 και ώρα 21:30 στο Κλειστό του Απόλλωνα με αντίπαλο την ομάδα του Απόλλωνα.