ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 60-73 (ημ. 36-30)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 3/2/2014 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Διμπινούδης
Δεκάλεπτα: 19-13, 17-17, 8-17, 16-26

Κακή εμφάνιση και ήττα εντός έδρας για την ανδρική μας ομάδα από την αντίστοιχη των Αγίων Αναργύρων στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ. Μιά ήττα η οποία βάζει σε περιπέτειες την ομάδα μας, αφού πλέον είναι κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Στο πρώτο μέρος του αγώνα η ομάδα μας είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο δεκάλεπτο 19-13 και να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με 36-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας παρουσίασε μεγάλα αμυντικά κενά, με αποτέλεσμα να δεχτεί 43 πόντους και να επιτρέψει στους αντιπάλους να επιχειρούν ελεύθερα μακρινά σουτ και να πετύχουν 8 τρίποντα σε 15 λεπτά. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους φιλοξενούμενους μπροστά με 44-47. Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει πιέζοντας στο τέλος, αλλά δεν τα κατάφερε και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά με σκορ 60-73 να πανυγυρίζουν μια νίκη που τους κρατά ζωντανούς στην μάχη για τα play-offs.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογαλάς): Μαυροειδάκος 2, Γκατζούλης 2, Σιλιτζίρης 20 (1), Νίκολι 2, Παπαδόπουλος 10, Ρώσσης 4, Μαυράκης 2, Πέτρου 8 (2), Τσελεμπής 10 (1)

Άγιοι Ανάργυροι (Ρομπότης - Ματζώρος): Βοϊδήλος 2, Τσατσάνης, Στρατομήτρος 19 (5), Ρομποτής Δ 10, Τάσσιος 16 (4), Μουράτος 12 (2), Βαρσαμούλης Φ 14

Επόμενος αγώνας στις 10/2 και ώρα 21:30 στο Κλειστό Ραφήνας με αντίπαλο την ομάδα του Αργοναύτη Τριγλίας.