Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 1ος όμιλος - 4η αγωνιστική
Ημερομηνία: 13/11/2011 και ώρα: 20:00
Γήπεδο: Κλειστό Νέας Ιωνίας
Διαιτητές: Αντερριώτης, Γολεγού
Δεκάλεπτα: 7-24, 13-16, 18-17, 15-19

Ένα καταπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο (7-24) έφτανε για να πείσει πως η ομάδα μας θα κατακτούσε τη νίκη και μάλιστα με εύκολο τρόπο. Μετά την αναπάντεχη εντός έδρας ήττα της προηγούμενης Πέμπτης από το Γέρακα, η ομάδα μας κατάφερε μέσα σε δύο ημέρες να ανασυγκροτηθεί και να παρουσιάσει ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο στον αγώνα με τη Νέα Ιωνία. Σημαντικό παράγοντα, εκτός της πολύ καλής αμυντικής λειτουργίας, έπαιξε και η ευστοχία των παικτών μας έξω από τα 6,75 απ' όπου σημείωσαν επτά τρίποντα. Το διπλό σκορ στο ημίχρονο (20-40) δεν άφησε και πολλά περιθώρια αντίδρασης στους παίκτες της Νέας Ιωνίας. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να ρίξουν τη διαφορά στους 12 πόντους αλλά χωρίς συνέχεια. Η διαφορά ξαναπήρε μεγάλες διαστάσεις και το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει τη σημαντική αυτή νίκη με 53-76 σκαρφαλώνοντας έτσι στην πρώτη θέση του 1ου Ομίλου της Β' ΕΣΚΑ.

Νέα Ιωνία (Γκόφας): Καντιδάκης 7 (1), Ξενάκης 4, Λογοθέτης, Σπύρου 4, Ράδης 22 (4), Σαββαίδης, Θαλασσινός 5, Μαντέλλος, Φατούρος 3, Τσαβάλας 2, Γεωργακόπουλος 6 (1)

Μελίσσια (Σουρμελής): Γώγος 1, Τσομώκος 6, Κασκούρας 3 (1), Παπαμιχαήλ 3, Νάνης, Παπαδόπουλος 15, Πλαγιαννάκος 20 (4), Ζερβός 3, Κλεάνθους 13 (2), Μπουρούνης, Γεωργανάς 4, Νίκολι 8

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 17/11 και ώρα 21:00 στο Κλειστό του Κόκκινου Μύλου με αντίπαλο τον Αχιλλέα.