ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 70-59 (ημ. 31-36)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 9/12/2013 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Κλειστό Ρουφ
Διαιτητές: Αναγνώστου, Τσάτσης
Δεκάλεπτα: 21-15, 10-21, 22-8, 17-15

Νέα ήττα εκτός έδρας για την ανδρική μας ομάδα, αυτή τη φορά στα Πετράλωνα για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ. Η ομάδα μας εμφανίστηκε βελτιωμένη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί 31-36 με όπλο την άμυνα. Στη συνέχεια όμως τα Πετράλωνα ανέβασαν την απόδοσή τους και σε συνδυασμό με την κούραση της ομάδας μας, πέρασαν μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο και τελικά κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκόρ 70-59.

Αναγέννηση Πετραλώνων (Λαρόζας - Βασιλόπουλος): Μαγκώνης, Ρένεσης 3, Διονυσόπουλος 15 (4), Καλαντζής 15 (3), Λογοθέτης, Γιαννακόπουλος, Κουκάκης 6, Λύτρας 11, Αναστασόπουλος 20 (2)

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος 2, Γκατζούλης, Σιλιτζήρης 17 (1), Νίκολι 3 (1), Παπαδόπουλος 12, Ρώσσης 6, Ζερβός 5, Πέτρου 1, Τσελεμπής 13 (1)

Επόμενος αγώνας στις 16/12/2013 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Γυμναστήριο Μελισσίων με αντίπαλο τον Τυφώνα.