Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 2/12/2013 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Καλδίρης, Γρίβα
Δεκάλεπτα: 14-12, 13-17, 10-17, 15-15

Πρώτη εντός έδρας ήττα για την ανδρική μας ομάδα η οποία δεν τα κατάφερε με αντίπαλο τον Απόλλωνα και έχασε δίκαια με 52-61. Η ομάδα μας σε μία κακή βραδιά παρουσιάστηκε για άλλη μιά φορά άστοχη, νευρική και με αρκετά λάθη. Παρότι ξεκίνησε καλά και προηγήθηκε με 18-12 στο 12', στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και γρήγορα πέρασαν μπροστά για να κλείσει το ημίχρονο με 27-29. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν πολύ κακή και άστοχη επιθετικά, επιτρέποντας στον Απόλλωνα να ξεφύγει στο σκορ με 37-46, διαφορά την οποία κράτησε μέχρι το τέλος, αφού το σφύριγμα της λήξης βρήκε τη φιλοξενούμενη ομάδα νικήτρια με 52-61.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος, Αποστόλου, Σιλιτζήρης 9, Νίκολι 2, Παπαδόπουλος 14, Ρώσσης 10 (1), Ζερβός 4, Μαυράκης, Πέτρου 2, Τσελεμπής 11, Παπαμιχαήλ

Απόλλων (Δεσποτάκης - Φαρμάκης): Μανιάς, Γκινούτσης 5, Παπαποστόλου, Θύμιος 3, Κουτσουβάς 24 (2), Χεργκελετζής 9, Παλλαντζάς, Αθανασάκης, Κουτσούμπας, Μπίτσικας 20 (2)

Επόμενος αγώνας στις 9/12/2013 και ώρα 20:30 στο Κλειστό του Ρουφ με αντίπαλο την Αναγέννηση Πετραλώνων.