Γήπεδο: Μελισσίων
Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Κουτίβης
Δεκάλεπτα: 22-31, 25-16, 25-21, 17-12
Διακύμανση: 22-31, 47-47, 72-68, 89-80

Μία αγωνιστική μετά την προβληματική εμφάνιση κόντρα στο Χαλάνδρι, η ομάδα μας επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις που μάλιστα συνδυάστηκε με μία εμφατική νίκη κόντρα στη φιλόδοξη ομάδα του Κορωπίου. Παρόλο που οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ήταν εξαιρετικά εύστοχοι στην πρώτη περίοδο με αποτέλεσμα να προηγηθούν μέχρι και με 12 πόντους διαφορά, οι αθλητές μας ποτέ δεν έπαψαν να πιστεύουν στη νίκη και στην ανατροπή. Ενώ το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε με 31-22 υπέρ των αντιπάλων στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα μας κυριάρχησε πλήρως, γύρισε τον αγώνα, προηγήθηκε και τελικά έκλεισε το ημίχρονο με το σκορ ισόπαλο 47-47.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πλέον κυριάρχησε ολοκληρωτικά και στις δύο πλευρές του γηπέδου και με τη γνωστή ενέργεια, το πάθος και τον ενθουσιασμό της έμεινε πιστή και στα 40 λεπτά στο αγωνιστικό της πλάνο για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 89-80. Από την αναμέτρηση, στην οποία δεν υστέρησε κυριολεκτικά κανείς δεν μπορεί να μη σταθούμε στην εξαιρετική απόδοση των Άρη Βουδούρη και Σωτήρη Μαράντου, οι οποίοι πραγματοποίησαν την καλύτερη εμφάνισή τους μέχρι σήμερα με την ομάδα μας.

Σε αυτό που πρέπει να σταθούμε όμως περισσότερο και από τη νίκη, είναι η ξεκάθαρη αγωνιστική ταυτότητα που χτίζεται προπόνηση με την προπόνηση, αγώνα με τον αγώνα και γεμίζει με αισιοδοξία για το μέλλον. Για ακόμη μία φορά ευχαριστούμε, διοίκηση, προπονητές και αθλητές, τον κόσμο των Μελισσίων για τη θερμή - και σύμφωνη με τα αθλητικά ιδεώδη - στήριξη στην ομάδα μας.

Μελίσσια (Οικονομόπουλος - Γκίκας): Βουδούρης 23, Σιδερής, Πανέρης 3 (1), Στεργίου Δ, Κόντος Ι 1, Κόντος Γ 5 (1), Μαράντος 18, Οικονομόπουλος 2, Ανδρικόπουλος 8 (1), Κρανιάς 29 (2)

Κορωπί (Δρακόπουλος - Λάμπρου): Αγγελίδης, Θεοδοσίου 6 (1), Πέττας 22 (1), Παπάδης 10, Παπαϊωάννου 2, Μαρκομιχάλης 11 (3), Μιχάλης 25 (5), Στάνκοβιτς 2, Υμέρι 2, Μαντζούλας, Νούτσος, Σιδέρης