Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 10/12/2012 και ώρα 19:45
Γήπεδο: Κλειστό Μ. Παπαδάκης
Διαιτητές: Ψαριανός, Καρδάρης
Δεκάλεπτα: 19-11, 17-15, 22-18, 22-23

Την ήττα με 80-67 γνώρισε η ανδρική μας ομάδα από τον Προμηθέα στο Χαλάνδρι στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ. Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα κάνοντας αρκετά λάθη, με αποτέλεσμα ο Προμηθέας να πάρει ένα προβάδισμα δέκα (10) πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών μας, οι γηπεδούχοι κράτησαν τη νίκη με την οποία διατηρήθηκαν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας πίσω από την ομάδα του Σπόρτιγκ.

Προμηθέας (Νικητόπουλος - Αβραμίδης): Πολύδωρος, Καραθανασόπουλος Θ 12 (3), Καραθανασόπουλος Α 14 (1), Σπετσιέρης 3 (1), Καρούζος, Βουρδουμπάς 5, Καλφόπουλος 8, Παπαλουκάς 6, Κορρές 15 (1), Ανδρουλάκης 15 (1), Κοκλώνης 2

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Ζερβός 3, Νίκολι 2, Καραντζάς, Τσομώκος 2, Νάνης 2, Παπαδόπουλος, Πέτρου 12 (2), Πανάγος 3 (1), Πανταζής 8, Γκατζούλης, Μανώλας 13 (3), Ασημένιος 22