ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 61-39 (ημ. 37-20)

Ημερομηνία: 24/10/2021 και ώρα 12:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Λιαρομάτης, Πλέγας
Δεκάλεπτα: 25-4, 12-16, 10-8, 14-11

Την πρώτη της νίκη πέτυχε η γυναικεία μας ομάδα, επικρατώντας του Ιπποκράτη από την Κω, με 61-39. Στο Κλειστό Μελισσίων, μικροί και μεγάλοι, παρακολούθησαν ένα πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο η ομάδα μας απέδωσε εξαιρετικό μπάσκετ, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 25-4. Οι πολλές αλλαγές του coach Καλογερόπουλου, παράλληλα με την αφύπνιση του Ιπποκράτη, ο οποίος παρουσίασε ένα αξιόμαχο και νεανικό σύνολο, έφεραν τον αγώνα στο 37-20 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο αγώνας συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό, βρίσκοντας την ομάδα μας να παίρνει το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς με το τελικό 61-39. Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και των δύο ομάδων για τη διάθεσή και τα χαμόγελά τους.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 10 (3ασ 3κλ), Βόσσου 7 (1τρ 5ρ 2ασ), Ανδρικοπούλου 3 (1τρ), Παλαμάρη, Καραχάλιου 2 (5κλ), Κοιλιαρίδη 5 (1τρ 2ασ 2κλ), Τάρλα 8 (2τρ 4ρ), Χιώτη 4 (2κλ), Βελέντζα 8 (2κλ), Τριανταφύλλη 2 (5ρ), Τίγκα 6 (2ασ), Παρθενίου 6 (2τρ 3ασ 4κλ)

Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 4, Κοντού, Πατμίου 4, Καλιόκα, Καλυμιοναρή 2, Χρυσάκη 16, Γιαλλούση 4, Ψαρού 4, Κουντουριώτη 3 (1τρ)

Η συνέχεια βρίσκει την ομάδα μας να αντιμετωπίζει ανήμερα της εθνικής μας εορτής (28/10) την Αγία Παρασκευή στο Κοντόπευκο σε εξ' αναβολής αγώνα της 1ης αγωνιστικής (ώρα 19:00) και την ερχόμενη Κυριακή (31/10) τον ΕΦΑΟΖ στο Κλειστό Γυμναστήριο του Ζωγράφου (ώρα 17:00).