Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 26/11/2012 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Ζωγράφου
Διαιτητές: Τσώνος, Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 11-20, 15-15, 26-17, 21-18

Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, η ανδρική μας ομάδα ηττήθηκε από το Ζωγράφου με σκορ 73-70 για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 0-10 στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι, με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφεραν να μειώσουν σε 23-27, τρία λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου το οποίο έκλεισε με 26-35. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Ζωγράφου αντέδρασε εκ νέου και με πίεση σε όλο το γήπεδο κατάφερε και πέρασε μπροστά για πρώτη φορά στο σκορ με 48-46 στο 28'. Οι δύο ομάδες μέχρι το τέλος έδωσαν σκληρή μάχη και το τελικό σφύριγμα βρήκε νικήτρια την ομάδα του Ζωγράφου με σκορ 73-70.

Μετά την 8η αγωνιστική, η ομάδας μας βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, μαζί με την Πεύκη και την Ηλιούπολη. Στη βαθμολογία προηγείται η ομάδα του Σπόρτιγκ με 15 βαθμούς.

Ζωγράφου (Σταϊκόπουλος - Τσιούμας): Προκόπης 13 (1), Αντωνόπουλος 1, Πλατής 21 (3), Παπαϊωάννου 8 (1), Βρυνάς 14 (2), Αρβανίτης 7 (1), Παπαδημητράκης, Μπολμάτης, Αλεξόπουλος 6, Αλιτζόγλου-Σπυρόπουλος 3 (1)

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Νίκολι 5, Καραντζάς, Τσομώκος 3, Νάνης, Παπαδόπουλος 14, Πανάγος 14 (2), Μανώλας 19 (1), Πανταζής, Πέτρου 15 (2)

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας, τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου στiς 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα των Αγίων Αναργύρων για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ.