Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 12/11/2012 και ώρα 21:15
Γήπεδο: Κλειστό Ηλιούπολης Α'
Διαιτητές: Ντάβαρης, Σέλληνας
Δεκάλεπτα: 20-14, 13-15, 11-15, 9-17

Μεγάλη νίκη για την ανδρική μας ομάδα μέσα στην καυτή έδρα της Ηλιούπολης. Η ομάδα μας κατόρθωσε να μείνει κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε υπέρ των γηπεδούχων με σκορ 33-29. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας επέβαλε το ρυθμό της και με πολύ καλή άμυνα περιόρισε την Ηλιούπολη και πήρε τη μεγάλη νίκη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με σκορ 53-61.

Ηλιούπολη (Κωστόπουλος): Ρούσσος 3 (1), Παπαδάκης 11, Ντάσης 3 (1), Οικονόμου 19 (4), Τζανετάκος 7, Μαντάς 2, Τσιακός, Ρούμελης 8, Κώνστας

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Νίκολι, Καραντζάς 4, Τσομώκος 2, Νάνης, Παπαδόπουλος 12, Πανάγος 12 (3), Μανώλας 4, Ασημένιος 19, Πανταζής 2, Πέτρου 2, Ζερβός 4

Επόμενος αγώνας στις 19/11 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ Τυφών.