Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 29/10/2012 και ώρα 20:15
Γήπεδο: Πεύκης Β'
Διαιτητές: Θεονάς, Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 15-12, 13-16, 21-9, 22-20

Τη δεύτερη ήττα γνώρισε η ανδρική μας ομάδα στον εκτός έδρας αγώνα με την Πεύκη. Ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο (21-9) με πολλά λάθη, τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Πεύκης να πάρει μια διαφορά, την οποία και διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα. Το παιγνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι και έληξε ισόπαλο 28-28.

Πεύκη (Κοντομηνάς): Ψυχογιόπουλος 1, Τσιγωνάκης 3 (1), Πατωνίδης, Χατζής 9 (3), Τασιόπουλος 22 (4), Πιτσινός 4, Τάγαρης 3, Δήμας 19, Ρώσσης 6 (1), Τσελεμπής 4

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Νίκολι, Καραντζάς 9, Τσομώκος 1, Νάνης, Παπαδόπουλος 13, Πανάγος 11 (1), Μανώλας 5 (1), Ασημένιος 8, Γκατζούλης, Πανταζής, Πέτρου 8, Ζερβός 2

Επόμενος αγώνας στις 5/11 και ώρα 20:30 στό Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Άρη Πετρούπολης.