ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 82-78 (ημ. 40-43)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 15/10/2012 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μαλανδρής, Γολεγού
Δεκάλεπτα: 18-26, 22-17, 24-9, 18-26

Την πρώτη νίκη στην Α' ΕΣΚΑ πέτυχε η ομάδα μας επικρατώντας του Αργοναύτη Τριγλίας με σκορ 82-78. Η ομάδα της Ραφήνας ήταν καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε στο σκορ με 18-26 για να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με 40-43. Η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο, αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ, πέρασε μπροστά με 78-58, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να μειώσουν τη διαφορά στο τέλος. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 82-78.

Μελίσσια (Σουρμελής): Νίκολι 7 (1), Καραντζάς 3, Τσομώκος 4, Νάνης, Παπαδόπουλος 6, Πανάγος 15 (1), Μανώλας 10 (2), Ασημένιος 20, Γκατζούλης, Πανταζής 2, Πέτρου 15 (2)

Αργοναύτης Τριγλίας (Γιωτάκης): Ροδάκης 10 (1), Σπίγγος 10, Παπαβασιλείου 4, Παγόπουλος 8, Κουτούζης 6 (1), Γουδέλης 6, Δαγκλής 1, Τσίρος 23, Κατσόγιαννης 5, Συγγούνας 5

Επόμενος αγώνας στις 22/10 και ώρα 21:30 στο Κλειστό του Ζηρινείου με αντίπαλο την ομάδα του ΓΣ Κηφισιάς.