ΚΟΡΩΠΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 82-87 (ημ. 40-38)

Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη κατέκτησε η ομάδα μας επικρατώντας του Κορωπίου με 87-82 για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Από την αρχή του αγώνα μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους ο αγώνας ήταν ισορροπημένος και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα με βραχεία κεφαλή στο ημίχρονο και σκορ 40-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας σταδιακά κυριάρχησε και πέρασε μπροστά με 67-58 πετυχαίνοντας 29 πόντους σε αυτό το διάστημα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά η ομάδα μας ήταν ψύχραιμη, διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα, και κατόρθωσε να φτάσει στη νίκη επί ενός ισχυρού αντιπάλου με τελικό σκορ 82-87.

Μετά από 4 αγώνες η ομάδα μας παραμένει αήτηττη και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 8 βαθμούς ισοβαθμώντας με τον ΟΦΗ και τον Αργοναύτη Τριγλίας Ραφήνας.

Για την 5η αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου την Κυριακή 18/11 και ώρα 17:00 στο νέο κλειστό γυμναστήριο Μελισσίων.

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2018-19