ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 66-70 (ημ. 32-29)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 19η αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ημερομηνία: 16/2/2012 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αντερριώτης, Μανδρέκας
Δεκάλεπτα: 18-14, 14-15, 17-24, 18-17

Την έκτη τους συνεχόμενη νίκη πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι εναντίον της ανδρικής μας ομάδας. Παρά το καλό ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου στο οποίο η ομάδα μας προηγήθηκε με 32-29, δεν τα κατάφερε να το συνεχίσει και στο δεύτερο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο και πετυχαίνοντας 24 πόντους σε αυτό, κατάφεραν να προηγηθούν στο τέλος του με 49-53. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι, προηγήθηκε με 54-53 αλλά μέχρι εκεί. Δύο απανωτά τρίποντα των φιλοξενούμενων ήταν αρκετά για να τους ξαναδώσει μία διαφορά της τάξεως των 4-5 πόντων. Χωρίς να αλλάξει κάτι στα τελευταία λεπτά, το παιχνίδι έφτασε στη λήξη του με το 66-70 ως τελικό σκορ. Για ακόμα ένα παιχνίδι αξίζει να σημειωθεί η απουσία του play-maker της ομάδας μας Χρήστου Τσομώκου λόγω τραυματισμού.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Κασκούρας 2, Παπαμιχαήλ 13, Νάνης, Παπαδόπουλος 16, Πλαγιαννάκος 6 (2), Ζερβός 1, Κλεάνθους 10, Βιτζηλαίος, Παναγιώτου, Γκατζούλης, Γεωργανάς 14, Νίκολι 4

Αίολος-Ταύρος 2006 (Μάντης - Λίλης): Πέτσης 2, Θεοφιλάκος 12 (3), Κόντση 10 (1), Τσεβρενίδης 4, Αφαλίδης 13, Καραγιάννης 16, Κορωνιός 9, Κάτσαρης, Τολημένος 4

Επόμενος αγώνας στις 23/2 και ώρα 19:45 στο Κλειστό του Γέρακα με αντίπαλο την ομάδα του ΚΑΟ Γέρακα.