Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 17η αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ημερομηνία: 2/2/2012 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος, Κουνάνης
Δεκάλεπτα: 18-17, 15-11, 18-14, 18-18

Παρά τα προβλήματα τραυματισμών, η ανδρική μας ομάδα κατάφερε να επικρατήσει, σε ένα επικίνδυνο παιχνίδι, της αξιόμαχης Νέας Ιωνίας με 69-60. Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά, με το πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκει και τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ (18-17 στο 10'). Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα μας κατάφερε να πάρει μία διαφορά της τάξεως των πέντε πόντων (33-28 στο 20'). Χωρίς να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ, το προβάδισμα δεν άλλαξε χέρια, και φτάσαμε στο τελικό 69-60. Αποτέλεσμα το οποίο κράτησε την ομάδα μας στην κορυφή του ομίλου, με συγκάτοικο για μία ακόμα εβδομάδα την Παλατιανή και τους Κουκουβάουνες να καραδοκούν, μιας και έχουν έναν αγώνα λιγότερο (με Προμηθέα εκτός έδρας).

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Τσομώκος 4, Κασκούρας, Παπαμιχαήλ 6, Νάνης, Παπαδόπουλος 7, Πλαγιαννάκος 8 (2), Ζερβός 4, Κλεάνθους 15, Βιτζηλαίος 2, Παναγιώτου 2, Γεωργανάς 21, Γκατζούλης

Νέα Ιωνία (Γκόφας): Καντιδάκης 17 (1), Ξενάκης, Λογοθέτης 11 (1), Σπύρου 5 (1), Ράδης 9 (1), Πυρπυλής, Σαββαίδης 4, Φατούρος 14 (2), Τσαβαλάς

Επόμενος αγώνας στις 9/2 και ώρα 21:45 στο Κλειστό Ρουφ με αντίπαλο το Κουκάκι.