ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 66-63 (ημ. 33-29)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 1ος όμιλος - 13η αγωνιστική
Ημερομηνία: 23/1/2012 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Ζερβούδης, Γκότσης
Δεκάλεπτα: 14-18, 19-11, 16-11, 17-23

Παρά τη διαφορά των δεκατεσσάρων πόντων (49-35 στο 28'), η ανδρική μας ομάδα επικράτησε δύσκολα των αντιπάλων της με 66-63. Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα μας να βρίσκεται πίσω στο σκορ (14-18 στο 10'). Στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να ανακάμψει και να πάρει την πρωτοπορία (33-29 στο ημίχρονο). Το τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο ήταν το καλύτερο της ομάδα μας, έφερε και τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα (49-35 στο 28'). Οι φιλοξενούμενοι κάνοντας την απέλπιδα προσπάθεια να φτάσουν στο σκορ, κατάφεραν με συνεχόμενα τρίποντα να ισοφαρίσουν τον αγώνα 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος σε 63-63. Ένα τρίποντο του Πλαγιαννάκου στα εναπομείνοντα δευτερόλεπτα, έδωσε την πολύ δύσκολη - όπως εξελίχθηκε - νίκη στην ομάδα μας με 66-63.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Τσομώκος 17, Παπαμιχαήλ, Νάνης, Παπαδόπουλος 22, Πλαγιαννάκος 9 (3), Ζερβός 6, Κλεάνθους 8, Βιτζηλαίος, Παναγιώτου, Γεωργανάς 4, Νίκολι

Θρακομακεδόνες (Διαμαντίδης): Πετρόπουλος, Τάσσης, Μαχαίρας 3 (1), Καρτάνος Ν 20, Ονάσογλου 9 (2), Αγγελόπουλος 7 (1), Τσιάνος, Σαραντόπουλος 10, Καρτάνος Π 14 (2)

Επόμενος αγώνας στις 26/1 και ώρα 21:45 στο Κλειστό Μ.Παπαδάκης με αντίπαλο την ομάδα του Προμηθέα.