ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 52-50 (ημ. 23-25)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 9η αγωνιστική
Ημερομηνία: 27/11/2011 και ώρα 20:00
Γήπεδο: Κλειστό Αιγάλεω
Διαιτητές: Αποστολίδης, Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 14-17, 9-8, 15-10, 14-15

Με εκτός έδρας ήττα στο Κλειστό του Αιγάλεω και αντίπαλο την ομάδα του ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος συνέχισε τις υποχρεώσεις της για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ Γυναικών η ομάδα μας. Τελικό σκορ το 52-50 μετά από έναν σκληρό, συναρπαστικό αλλά σε φίλαθλα πλαίσια αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ευστοχία και από τις δύο ομάδες για να κλείσει με το 14-17 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα λάθη, η αστοχία και η νευρικότητα εκατέρωθεν έκλεψαν την παράσταση και κατέβασαν τον πήχυ των προσδοκιών για ένα ευρύ σκορ. Πολλές χαμένες τελικές προσπάθειες, χαμηλά ποσοστά στις βολές, ιδιαίτερα στο τρίτο δεκάλεπτο, για να φτάσουμε στην τελευταία περίοδο με τα νεύρα τεντωμένα, τη μαχητικότητα στο ζενίθ και τις φάσεις με υπερπροσπάθεια να διαδέχονται η μία την άλλη, με την ομάδα μας να υπολείπεται 2 πόντους στο τελικό αποτέλεσμα.

ΜΕΛΑΣ (Γεωργακίου - Ζαφειρόπουλος): Μάλαμα 9 (1), Τσιφτελή 8 (1), Αλεξανδρή 20 (2), Εμμανουήλ 4, Σταυράτη 5 (1), Κανονίδου, Χαλιβίδου 3, Μακρυνίκα 3

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη, Σολωμού 3, Κουτσαυγουστή, Μοίρα 6, Καβαλάρη 3, Κεμαβόρ 10 (1), Ζακυνθινού 5 (1), Ροϊδου 5, Σκαρογιάννη 18

Επόμενος αγώνας στις 4/12 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Ζωγράφου.