Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 8η αγωνιστική
Ημερομηνία: 20/11/2011 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Μαγγωνάκης
Δεκάλεπτα: 15-14, 11-17, 15-11, 8-13

Σε ένα κατάμεστο από κόσμο γήπεδο, η ομάδα μας δεν τα κατάφερε και λύγισε στο μεγάλο ντέρμπυ της αγωνιστικής απέναντι στο Περιστέρι. Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά και από τις δύο ομάδες, με το Περιστέρι να αποκτά ένα μικρό προβάδισμα στην αρχή του αγώνα (9-14 στο 8') που γρήγορα χάθηκε (15-14 στο 10'). Η μεγαλύτερη διαφορά που πήρε η ομάδα μας (24-19 στο 15'), εξανεμίστηκε πολύ γρήγορα με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 26-31. Οι παίκτριές μας, με πολύ καλή αμυντική προσπάθεια στο τρίτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να πλησιάσουν στον ένα πόντο (41-42 στο 30') δίνοντας υποσχέσεις για τη συνέχεια. Στην τελευταία όμως περίοδο, κυριάρχησε η αστοχία και από τις δύο ομάδες (43-46 το σκορ για 3 ολόκληρα λεπτά) με αποτέλεσμα το Περιστέρι, που ήταν πιο ψύχραιμο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, να πάρει τη νίκη με 49-55.

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 3, Σολωμού 8, Μοίρα 7, Καβαλάρη, Κεμαβόρ 17 (2), Ζακυνθινού, Ροϊδου 6, Σκαρογιάννη 8

Περιστέρι (Παπαδέλος - Γκλέντης): Τσαρουχά 4, Κελλάρη 9 (1), Σερέτη 8 (1), Κατσαρά 9, Μουστάκα 6 (2), Χρονοπούλου 6, Μπακαλέξη 4, Χιώτη 5, Χαραλαμπάκη 4

Επόμενος αγώνας για το Κύπελλο στις 24/11 και ώρα 21:45 στο Κλειστό Στ. Καλαϊτζής (Νέα Ερυθραία) με αντίπαλο την ομάδα ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες. Για το Πρωτάθλημα ο επόμενος αγώνας είναι στις 27/11 και ώρα 20:00 στο Κλειστό του Αιγάλεω με αντίπαλο την ομάδα του ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος.