Γήπεδο: ΔΑΚ Γλυφάδας
Διαιτητές: Κουτίβης, Ρώτας
Δεκάλεπτα: 10-5, 12-20, 18-10, 13-9
Διακύμναση: 10-5, 22-25, 40-35, 53-44

Παρά τις πολλές απουσίες από τη σύνθεση της ομάδας, το πείσμα και η θέληση των υπολοίπων αθλητριών μας για νίκη, δεν έφτασε για να κατακτήσουν το ροζ φύλλο αγώνα με αποτέλεσμα η ομάδα μας να γνωρίσει την πρώτη της φετινή ήττα, μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες, στο πρωτάθλημα της Α2. Οι επτά συνολικά απουσίες, θα μπορούσαν να χαρακτηρίσουν τον αγώνα ως μία «die hard» κατάσταση, η οποία δεν είχε αίσιο τέλος, τουλάχιστον ως προς τη συγκομιδή βαθμών. Η ομάδα μας αναγάστηκε να αγωνιστεί χωρίς το γνωστό της rotation, με αποτέλεσμα η κούραση των αθλητριών της στο τελευταίο δεκάλεπτο να επικρατήσει και να έρθει το «φυσιολογικό» 53-44.

Στο ημίχρονο του αγώνα η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ με 22-25 και μόλις 4 πόντους πίσω στο 32ο λεπτό (42-38), παρά το ό,τι είχαν αποβληθεί από το 3ο δεκάλεπτο η Άννυ Κοιλιαρίδη και ο coach Παντελής Καλογερόπουλος. Το παραπάνω γεγονός διαμόρφωσε το σκορ από 32-28 σε 38-32 μέσα σε ενάμιση λεπτό με 6/6 βολές της γηπεδούχου ομάδας λόγω τεχνικών ποινών και τεσσάρων πόντων της αρχηγού Άννυς Κοιλιαρίδη με τρίποντο και φάουλ, λίγο πριν χρεωθεί από τους διαιτητές με τεχνική ποινή, δύο προσωπικά φάουλ και ακόμα μία τεχνική ποινή, γεγονός που στα 37 της χρόνια (τα τελευταία 11 στον σύλλογο) και για μία αθλήτρια-διαμάντι στον χώρο του μπάσκετ, δεν έχει ξανασυμβεί.

Τερψιθέα (Βασιλάκος): Δανδουλάκη 22 (1), Λαμπράκη 6, Θεοδώρου 10, Συγγρού 6, Καντέλη 4, Σιδηροπούλου 2, Αγκάι 3 (1), Κορδαλή

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Φωτίου): Ανδρικοπούλου 8 (2τρ 3ρ 2ασ), Πατέρα 8 (6ρ), Κοιλιαρίδη 6 (1τρ 3ρ 2ασ), Κυριακάκη 6 (1τρ), Χαντζοπούλου, Σκουμπάκη 5 (4ρ), Παρθενίου (3ρ), Τζέλου (3ρ), Κούκη 11 (1τρ 8ρ)