ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ 68-55 (ημ. 35-21)

Γήπεδο: Π. Τριανταφύλλου
Διαιτητές: Πετράκης Γεωρ. - Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 14-11, 21-10, 19-15, 14-19
Διακύμναση: 14-11, 35-21, 54-36, 68-55

Άλλη μία νίκη για τη γυναικεία μας ομάδα για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Η ομάδα μας επικράτησε των Δαναών Άργους με 68-55 σε εντός έδρας αγώνα και έφτασε τις τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Από το ξεκίνημα του αγώνα η ομάδα μας πήρε την πρωτοπορία στο σκορ με 12-4, 14-6 και το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε με ένα 0-5 των φιλοξενούμενων και το σκορ στο 14-11. Το σερί συνεχίστηκε με άλλο ένα 0-5 στην έναρξη του 2ου δεκαλέπτου και την ομάδα από το Άργος να παίρνει για πρώτη και τελευταία φορά προβάδισμα στο σκορ με 14-16. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η ομάδα μας έσφιξε την άμυνά της, άνοιξε περισσότερο το rotation και με ένα επιμέρους 19-5 οι ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ στο 33-21.

Η πολύ καλή αμυντική, αλλά και επιθετική πλέον λειτουργία της ομάδας, συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα λίγο πριν το τέλος του 3ου δεκαλέπτου να έχουμε και τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα με 52-33. Στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης, η διαφορά διατηρήθηκε σε διψήφιο πάντα αριθμό, με το 68-55 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Φωτίου): Ανδρικοπούλου 5 (1τρ 7ασ 2κλ), Πατέρα 2 (4ασ), Κοιλιαρίδη (3ρ), Κυριακάκη 9 (2τρ 5ρ), Παναγιωτίδη 2 (2ασ), Κυρίδη 9 (3τρ 3ρ), Τάρλα 8 (3ρ), Καλογερία 2, Σκουμπάκη 13 (2τρ), Παρθενίου 3 (1τρ ), Τζέλου 5 (1τρ 4ρ), Κούκη 10 (1τρ 8ρ 3ασ)

Δαναοί Άργους (Βερβαινιώτης): Χελιώτη 18 (1), Μπάλλα 4, Κυριάκου 8 (1), Αργυροπούλου 5 (1), Δανούση 10 (3), Ζαρόκωστα 4, Μπενέκη 2, Στρατή, Σβορώνου 4