ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 57-44 (ημ. 34-28)

Γήπεδο: Μελισσίων
Διαιτητές: Τσαούση, Ιωάννου
Δεκάλεπτα: 13-14, 21-14, 13-7, 10-9
Διακύμανση: 13-14, 34-28, 47-35, 57-44

Σε αναβληθέν παιχνίδι για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, η γυναικεία μας ομάδα επικράτησε εντός έδρας της Αγίας Παρασκευής με 57-44 για την Α2 γυναικών. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και στο 6ο λεπτό βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 9 πόντους διαφορά (13-4). Η αντίδραση της Αγίας Παρασκευής ήταν άμεση και με ένα σερί 0-10 κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (13-14).

Οι φιλοξενούμενοι κάνοντας ένα 2-8 έφεραν τη διαφορά στους 7 πόντους (15-22). Τρία συνεχόμενα τρίποντα της ομάδας μας έφεραν την ισορροπία στον αγώνα (24-22). Στο τέλος του ημιχρόνου η διαφορά είχε φτάσει στο +6 (34-28).

Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα της ομάδας έσφιξε ακόμα περισσότερο. Μέσα σε 20 λεπτά δέχθηκε μόνο 16 πόντους και σε συνδυασμό με τα 12 τρίποντα στην επίθεση, έφτασε εύκολα στο τελικό 57-44.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Κύριος): Παναγιωτίδη 6 (2τρ 4ρ 2ασ), Βόσσου 3, Ανδρικοπούλου 3 (1τρ), Πατέρα (3ρ 2ασ), Κοιλιαρίδη 2, Κυριακάκη 3 (1τρ 2ασ), Χιώτη 3 (7ρ 3ασ 2κλ), Κυρίδη 12 (4τρ 7ρ 2ασ 2κλ 3defl), Τάρλα 16 (2τρ 4ρ 2ασ), Καλογερία (3ρ), Σκουμπάκη (7ρ), Παρθενίου 9 (2τρ 3ρ)

Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης - Στρατής): Κακοσούρη, Χατήρα 5, Ακρίβου 2, Ευαγγελάτου 11 (3τρ), Πολιτοπούλου 4, Τσέρου 14 (1τρ), Καράμπελα 2, Γρίσπου 6