ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 44-55 (ημ. 18-24)

Ημερομηνία: 6/2/2022 και ώρα 14:00
Γήπεδο: Κλειστό Κω
Διαιτητές: Αγγελής, Νικολάου
Δεκάλεπτα: 9-8, 9-16, 15-18, 11-13

Την 8η νίκη σε 11 αγώνες πέτυχε η γυναικεία μας ομάδα, απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα του Ιπποκράτη, σε εκτός έδρας αγώνα για την Α2 Γυναικών.

Η γηπεδούχος ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου με 9-8, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα μας. Με ένα επιμέρους 2-12, η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με 11-20 στο 17ο λεπτό, κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 18-24. Στο 3ο δεκάλεπτο, ανεβάζοντας την απόδοση στον επιθετικό τομέα, οι αθλήτριές μας πήραν τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα, αυτή των 13 πόντων στο 27' (27-40). Η συνέχεια του αγώνα κύλησε στον ίδιο ρυθμό, με τον coach Καλογερόπουλο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες, διατηρώντας μία διαφορά ασφαλείας, με το 44-55 να είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 7 (1τρ), Μιλίνκοβιτς 4, Καλαβρία, Κοντού, Πατμίου, Κιλιμάτου, Κατιόκα 4, Καλυμιοναρή 10 (3τρ), Σβύνου 2, Χρυσάκη 14, Ψαρού 3, Κουντουριώτη

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 2 (4ρ 2ασ 2κλ), Βόσσου (2ασ 3κλ), Ανδρικοπούλου 10 (2τρ 3κλ), Παλαμάρη, Πατέρα (7ρ 3ασ), Καραχάλιου 9 (1τρ 6ρ 2ασ 2κλ), Κοιλιαρίδη 4, Τάρλα 9 (1τρ 4ρ 2κ), Χιώτη 8 (11ρ), Βελέντζα 7 (1τρ), Τίγκα 1 (2κλ), Παρθενίου 5 (1τρ)