ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 58-46 (ημ. 29-26)

Ημερομηνία: 28/11/2021 και ώρα 14:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Πετράκης Ι
Δεκάλεπτα: 20-15, 9-11, 13-7, 16-13

Την 4η νίκη της σε έξι αγώνες πέτυχε η γυναικεία μας ομάδα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2. Αυτή τη φορά επικράτησε εντός έδρας του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 58-46.

Από το πρώτο λεπτό του αγώνα μέχρι και το τελευταίο, η ενέργεια των αθλητριών μας ήταν τέτοια που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Η μεγαλύτερη διαφορά του πρώτου ημιχρόνου ήταν το 29-22 λίγο πριν τη λήξη του. Οι αντίπαλοι όμως, με τέσσερις συνεχόμενους πόντους, έριξαν τη διαφορά του ημιχρόνου στο +3 (29-26). Στο 3ο δεκάλεπτο, με απίστευτο πάθος και άμυνα που έτρωγε σίδερα, οι αθλήτριές μας έφτασαν τη διαφορά στο +9 (42-33). Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, ήταν το 46-41 στο 35'. Δύο τρίποντα όμως έφεραν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο (52-41), η οποία έμεινε σε αυτά τα επίπεδα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη (2κλ), Βόσσου 6 (4ρ), Ανδρικοπούλου 9 (1τρ 5ρ 2ασ), Πατέρα 7 (1τρ 4ασ), Καραχάλιου 5 (11ρ), Κοιλιαρίδη 11 (3τρ 2ασ), Τάρλα 6, Χιώτη 12 (6ρ 3ασ 2κλ), Τριανταφύλλη, Παρθενίου, Βελέντζα 2

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Νικολαϊδου - Τσιαντής): Πολιτοπούλου 8 (2), Φρέρη, Τσιμπίδη 4 (1), Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 8, Στεφανίδου 6 (2), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη, Τσάμη, Γιαμπάνη 9, Κυριακοπούλου 11