Ημερομηνία: 21/11/2021 και ώρα 13:00
Γήπεδο: Δάππος
Διαιτητές: Εφραιμίδης, Τσαούση
Δεκάλεπτα: 19-10, 26-21, 18-14, 23-18

Την ήττα γνώρισε η γυναικεία μας ομάδα από τη Σαντορίνη σε εκτός έδρας αγώνα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2.

Το 9-10 της αρχής έγινε στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου 19-10 και στη συνέχεια 25-10 για να κλείσει το ημίχρονο με 45-31 με ένα παραγωγικό και για τις δύο ομάδες 2ο δεκάλεπτο (26-21 το επιμέρους σκορ). Τα μεγάλα ποσοστά ευστοχίας για τη γηπεδούχο ομάδα, συνεχίστηκαν και στο 2ο ημίχρονο, χωρίς να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης της ομάδας μας και έτσι ήρθε φυσιολογικά η ήττα με 86-63.

Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα της Σαντορίνης είχε 56% στα δίποντα, 41% στα τρίποντα και 80% στις βολές, ποσοστά που θα ζήλευαν πολλές ομάδες!

Σαντορίνη (Μάμμος): Τρούνι, Τσούπα Μ 17 (2) , Σιγάλα 16, Αξιοπούλου 9, Ρεντζεπέρη 17, Παπαμαρκάκη 13 (3) , Σπυλιώτη 11(1), Πετράκη 3, Παντζιαρίδη, Τσαβδαρίδη, Τσούπα Π

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 4, Βόσσου 12 (1τρ 3κλ), Ανδρικοπούλου 10 (2τρ 4ασ 2κλ), Πατέρα 2, Καραχάλιου 14 (2ασ 4κλ), Κοιλιαρίδη 2, Τάρλα 2, Χιώτη 17 (16ρ 3ασ 3κλ 9κφ), Μουτάφη, Παρθενίου, Βελέντζα