ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 68-62 (ημ. 39-35)

Ημερομηνία: 28/10/2021 και ώρα 19:00
Γήπεδο: Κοντόπευκου
Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Πετράκης
Δεκάλεπτα 13-19, 26-16, 14-14, 15-13

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η γυναικείας μας ομάδα δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από το Κλειστό Γυμναστήριο της Αγίας Παρασκευής στον εξ' αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική της Α2. Ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για την κατάκτηση της νίκης. Η Αγία Παρασκευή, κάνοντας ένα πολύ καλό 2ο δεκάλεπτο, κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο ημίχρονο με 39-35. Στο 2ο ημίχρονο διατήρησε αυτή τη μικρή διαφορά στο σκορ και έφτασε στο τελικό 68-62, αφήνοντας τις αθλήτριές μας με πολύ σημαντικές εμπειρίες, παρά την ήττα της ομάδας μας.

Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Στούπα 19 (1), Χατήρα 3, Τσιαδή 11 (1), Ακρίβου 2, Ευαγγελάτου 3 (1), Τριανταφύλλου 6, Σακουλάκη 6 (2), Καράμπελα 4, Γρίσπου 14 (1)

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 7 (1τρ), Ανδρικοπούλου 8 (4ασ 2κλ), Πατέρα 3 (1τρ), Καραχάλιου 7 (10ρ), Κοιλιαρίδη 16 (3τρ 6ρ 4ασ 7κφ), Τάρλα 1, Χιώτη 20 (9ρ, 2μπ, 8κφ), Βελέντζα, Παρθενίου