Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Κατηγορίας Νεανίδων 2012-13 - 3η αγωνιστική
Ημερομηνία: 15/10/2012 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-14, 15-9, 7-19, 19-13

Η καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου συνοδεύτηκε από ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα η ομάδα των νεανίδων μας να κυνηγάει στο σκορ την αντίστοιχη του ΔΑΣΑΛ. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ με 25-23, αλλά ένα επιμέρους 7-19 (3ο δεκάλεπτο) έφερε τους φιλοξενούμενους μπροστά με 32-42. Η προσπάθεια των παικτριών μας ήταν μεγάλη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ λίγο πριν το τέλος σε 48-48. Πιο ψύχραιμη η ομάδα του ΔΑΣΑΛ στα τελευταία λεπτά πήρε τη νίκη με 51-55.

Μελίσσια (Κουκής): Χρυσίνα, Μπασούκου 8, Γανωτάκη 4, Λογοθέτη 5, Δούρου 7 (1), Καραμπάτσα 12, Κόνιαλη 13, Κουκή, Τζίβα 2

ΔΑΣΑΛ (Δέδε): Βουκελάτου, Μάρκου 6, Σιδέρη 18 (1), Λιόση, Ιωαννίδου 11, Ρουμελιώτη, Κιουκλάκη 5, Τσέρο Α 13 (1), Τσέρο Ι, Λυκούδη 2

Επόμενος αγώνας στις 21/10 και ώρα 21:00 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο το Γαλάτσι.