Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 22η αγωνιστική
Ημερομηνία: 18/3/2012 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Χρηστίδης Π, Φαλούκα
Δεκάλεπτα: 24-10, 22-14, 18-11, 17-8

Με είκοσι νίκες και δύο μόλις ήττες «έκλεισε» η κανονική περίοδος της Α' ΕΣΚΑ για τη γυναικεία μας ομάδα. Ένας απολογισμός που μας φέρνει στη 2η θέση της βαθμολογικής κατάταξης και αντιμέτωπους στα play-offs με την ομάδα του ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος. Η τελευταία νίκη επετεύχθη με αντίπαλο το Γαλάτσι σε εντός έδρας αγώνα με σκορ 81-43. Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε μία διαφορά άνω των δέκα πόντων (24-10 στο 10'), την οποία «εκτίναξε» στο +22 με τη λήξη του ημιχρόνου (46-24 στο 20'). Χωρίς να μειώσει το ρυθμό της, η ομάδα μας, παρά τις συνεχείς αλλαγές, αύξησε κι άλλο τη διαφορά (54-35 στο 30') με τελικό αποτέλεσμα το 81-43.

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη, Σολωμού 14, Κουτσαυγουστή, Μοίρα 19, Καβαλλάρη 8, Κεμαβόρ 11 (3), Ζακυνθινού 7 (1), Ροίδου 2, Καραβέλη 6, Σκαρογιάννη 10, Φρέρη 2, Πολύζου 2

Γαλάτσι (Χρυσικάκης): Ζυγογιάννη 4, Κωστοπούλου 1, Φουράκη Β 2, Δανουλάκη Α 3 (1), Αλσάνι 5, Κοιλιαρίδη 8, Μίχα 2, Παπαδάκη 2, Φουράκη Στ 16, Κώττη-Δόμπρετς, Δανουλάκη Α

Την Τετάρτη 21/3 και ώρα 21:30 στο Κλειστό Μελισσίων θα γίνει ο πρώτος αγώνας των play-offs με αντίπαλο την ομάδα του ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος. Το σκορ της αναμέτρησης είναι 1-1 και ο νικητής προκρίνεται στις 3 νίκες. Ο δεύτερος αγώνας θα γίνει στο Κλειστό του Αιγάλεω την Τετάρτη 28/3.