ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 75-53 (ημ. 43-22)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 14η αγωνιστική
Ημερομηνία: 15/1/2012 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 19-6, 24-16, 22-17, 10-14

Νέα νίκη για τη γυναικεία μας ομάδα η οποία επικράτησε εύκολα του Άρη Πετρούπολης με 75-53 σε εντός έδρας αγώνα για την 14η αγωνιστική της Α' Γυναικών. Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έδειξε τα δόντια της προηγούμενη με δεκατρείς πόντους διαφορά (19-6). Χωρίς να μειώσει το ρυθμό της, η διαφορά αυξήθηκε, και το τέλος του ημιχρόνου τη βρήκε στο +21 (43-22). Η εικόνα του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε, με αποτέλεσμα να φθάσουμε σε ένα εύκολο φινάλε (75-53 το τελικό σκορ) και την ομάδα μας να πετυχαίνει την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη, Σολωμού 10, Κουτσαυγουστή, Μοίρα 26 (1), Κεμαβόρ 6, Ζακυνθινού 3, Ροίδου, Καραβέλη 12, Σκαρογιάννη 9, Φρέρη 4, Πολύζου 2, Ράπτη 3

Άρης Πετρούπολης (Ματζάκος): Λαμπροπούλου 3, Χούμου 2, Αθανασίου 10 (1), Τρανούλη, Δρακωνάκη, Κουτελιέρη 6, Νικολοπούλου 3 (1), Τζώλου 2, Τσουμάνη 27, Δημητράκη, Καρτσωνάκη, Σταγάκη

Επόμενος αγώνας στις 22/1 και ώρα 20:00 στο Κλειστό του Μετς Α' με αντίπαλο την ομάδα του Παγκρατίου.