Η πρόκριση είναι στις 3 νίκες: Λυκόβρυση- Μελίσσια 1-2

Γήπεδο: Πεύκης Β’
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Καλογριάς, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 10-19, 21-25, 26-17, 23-13
Διακύμανση: 10-19, 31-44, 57-61, 80-74

Μπορεί στο χθεσινό, πρώτο παιχνίδι της Α΄φάσης των play-off η ομάδα μας να μη μπόρεσε να πάρει τη νίκη που θα την έφερνε απευθείας στην Β΄και τελική φάση, καθώς έχασε στις λεπτομέρειες από τη γηπεδούχο ομάδα της Λυκόβρυσης. Το πρώτο μάλιστα ημίχρονο κύλησε εξαιρετικά για την ομάδα μας σε άμυνα και επίθεση με τη διαφορά να φθάνει ακόμα και τους 18 πόντους. Από τα μισά όμως του Γ΄δεκαλέπτου, η πίεση των αντιπάλων σε όλο το γήπεδο και η χαλάρωση κυρίως στην άμυνα, επέτρεψε στους γηπεδούχους να πιστέψουν στην ανατροπή την οποία και πέτυχαν στο τέλος του παιχνιδιού. Παρ’ όλα αυτά, η εικόνα της ομάδας μας ήταν πολύ καλή και όλα τα παιδιά έδειξαν ότι μπορούμε και έχουμε τη δυνατότητα και την ικανότητα να πάρουμε την πρόκριση μέσα στην έδρα μας. Επόμενος αγώνας λοιπόν στα Μελίσσια την Πέμπτη στις 21:30 για να κάνουμε την υπέρβαση και να διεκδικήσουμε την επάνοδό μας στις εθνικές κατηγορίες.

Μετά το τέλος του πιαχνιδιού, ο coach Έκτορας Οικονομόπουλος δήλωσε: «Συγχαρητήρια στην Λυκόβρυση για την νίκη. Η σειρά έρχεται στην έδρα μας και έχουμε την ικανότητα να πάρουμε την πρόκριση για τον τελικό! Τα παιδιά σήμερα προσπάθησαν πολύ, όμως μερικές φορές δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο . Σε αυτά τα παιχνίδια στιγμιαίες αδράνειες τιμωρούνται και τα μικρά πράγματα δείχνουν στο τέλος τον νικητή. Ένα ριμπάουντ, μια άμυνα, ένα deflection, μια σωστή πίεση στην μπάλα κρίνουν τον νικητή. Τέλος αυτό πάει, είναι παρελθόν, τώρα το ραντεβού μας είναι Πέμπτη και είμαστε έτοιμοι.»

Λυκόβρυση (Δημητρακέλος - Σπέης): Πρίφτι 9, Καραθανασόπουλος 15 (3), Κυριαζής, Στάθης 4, Παπαδόπουλος 3 (1), Γαλατίδης 6 (2), Μπάιλας 26 (2), Κουραχάνης 10, Τατάκης, Λίτσος 7 (1), Μαντάς

Μελίσσια (Οικονομόπουλος - Γκίκας): Στεργίου 13 (3), Κοντός Ι, Αγόρης 20 (6), Κοντός Γ 5, Ηλιόπουλος 17, Χαντζόπουλος 3 (1), Παρασκευόπουλος 8 (1), Βουδούρης 8 (2)