Γήπεδο: Π. Τριανταφύλλου
Διαιτητές: Παπαδημητρίου, Ρασούλη
Δεκάλεπτα: 11-10, 6-7, 19-7, 5-10
Διακύμανση: 11-10, 17-17, 36-24, 41-34

Το βάρος της πρεμιέρας γέμισε με άγχος τα κορίτσια μας, τα οποία όμως στο τέλος κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας της αξιόμαχης Πεύκης με 41-34 για την 1η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ (17-17). Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό, βρήκε τον δρόμο προς το καλάθι και με τους 19 πόντους σε αυτήν την περίοδο κατάφερε να πάρει μία διαφορά 12 πόντων, τη μεγαλύτερη στον αγώνα. Η Πεύκη στην τελευταία περίοδο έκανε την προσπάθειά της να επανέρθει στον αγώνα καταφέρνοντας να ρίξει τη διαφορά στους 7 με το σφύριγμα της λήξης.

Το προπονητικό team εκμεταλλεύθηκε, σε μία όχι και τόσο καλή αγωνιστικά ημέρα, όλα τα κορίτσια που είχε διαθέσιμα και όλοι μαζί έφτασαν στην πρώτη νίκη στη νέα κατηγορία, στη νέα πρόκληση.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος - Φωτίου): Βελέντζα 5 (1), Κωτσίνη 9, Παλαμάρη 3, Κωνσταντινίδου 1, Ζωντήρου 3 (1), Χαντζοπούλου, Ζάβρα 2, Μεσίνι 7 (1), Φαράζογλου 6, Γκουρτσιάνι 5, Καρβελά, Ζαχαροπούλου

Πεύκη (Θέμελης): Μακρυνίκα 12, Σελουλή Π 6 (2), Τσιακμά 4, Σελουλή Ε 2, Τζάιδα, Ζαράνη 5 (1), Μικροπούλου 2, Δουλβάρη, Κουγιανού, Φραγκούλη, Μπεκέ 3 (1), Γλυκού