Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 10η αγωνιστική
Ημερομηνία: 4/12/2011 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Γκαμήλη, Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 17-10, 15-10, 18-17, 17-8

Μία ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα μας, με σκορ 67-45 και αντίπαλο εντός έδρας την ομάδα του Ζωγράφου. Οι παίκτριές μας μπήκαν δυνατά από την αρχή στον αγώνα και βασιζόμενες στον επιθετικό πλουραλισμό τους, κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά επτά πόντων με το τέλος της πρώτης περιόδου (17-10) και δώδεκα στο ημίχρονο (32-20). Η καλή εμφάνιση συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει στη μεγαλύτερη τιμή της δύο λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα της λήξης (67-43 στο 38"). Η ομάδα, μετά τις δύο απανωτές ήττες από Περιστέρι και ΜΕΛΑΣ, έδειξε στοιχεία ανάκαμψης, κάτι το οποίο στέλνει θετικά μηνύματα για τη συνέχεια της πορείας σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 2, Σολωμού 7 (1), Κουτσαυγουστή 1, Μοίρα 10, Καβαλάρη 10, Κεμαβόρ 21 (3), Ζακυνθινού 2, Ροίδου 8, Καραβέλη, Σκαρογιάννη 6, Φρέρη, Ράπτη

Ζωγράφου (Αργυρίου - Χριστογιάννης): Κατρίνη 1, Σκεπετάρη 2, Καρλή 1, Αγγελίδη 12 (1), Νομικού, Βελλέ, Κεσσέ 8, Μαυροκέφαλου 9 (1), Καρλαύτη 5, Κονταλή 6, Βαμβακά 1

Επόμενος αγώνας στις 11/12 και ώρα 19:00 στο Κλειστό Γαλατσίου με αντίπαλο την ομάδα του Γαλατσίου.