Ημερομηνία: 17/11/2014 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 12-17, 9-14, 19-15, 7-13

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η ανδρική μας ομάδα απέναντι στην ομάδα του Απόλλων Αθηνών με το τελικό αποτέλεσμα (47-59) να έρχεται μετά από μια κακή επιθετικά βραδιά. Η ομάδα μας ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα και έμεινε πίσω στο σκορ με 12-17 στο πρώτο δεκάλεπτο και 21-31 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας πίεσε και προσπάθησε να μειώσει με τη διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου να είναι στους έξι πόντους (40-46). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε και τους τρεις πόντους (43-46), αλλά η νευρικότητα και η αστοχία στις ελεύθερες βολές δεν επέτρεψε στην ομάδα μας να διεκδικήσει τη νίκη. Το τελικό σφύριγμα βρήκε τον Απόλλωνα νικητή με σκορ 47-59, αποτέλεσμα που τον διατηρεί στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Μελίσσια (Αποστολάκης - Κουκουζέλης): Μωραΐτης, Γκατζούλης 2, Αποστόλου 1, Σιλιτζήρης 4, Νίκολι, Υφαντής 3, Ζεγκίνογλου 12 (1), Πέτρου 8, Δήμος 10, Κουτσώνας 5 (1), Στεφάνου, Μαλέλης Φ 2

Απόλλων (Χατζής - Χουχουλής): Γκινούτσης 5 (1), Πετρόπουλος 6, Μανιάς, Σιώμος, Μπίτσικας 4, Αθανασάκης 19, Πάντσιος 7 (1), Κονταξής, Τάσιος 1, Τσελεμπής 17 (1)

Επόμενος αγώνας στις 24/11 και ώρα 21:30 στο Κλειστό Καματερού με αντίπαλο τους Αγίους Αναργύρους.