Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Παίδων - Β' Κατηγορία (6ος Όμιλος)
Ημερομηνία: 27/11/2011 και ώρα 16:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητής: Ρηγόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-15, 8-6, 16-8, 16-14

Οι Παίδες Α' πέτυχαν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους επικρατώντας στο τοπικό ντέρμπι της Πεντέλης με 55-43. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο (23-21), αλλά ένα καλό τρίτο δεκάλεπτο (16-8 το επιμέρους σκορ) έδωσε τη διαφορά στη ομάδα μας, φτάνοντας εύκολα στη νίκη.

Μελίσσια Α' (Χρυσοχεράκης): Σιώκος 9, Δραγάτης, Κυπαρίσης 6, Χαραλάμπους 10, Λουκίδης 4, Μπασιάκος 4, Κατζιλιεράκης 2, Γναρδέλλης 4, Κουτσούκος-Πρελορέντζος 16, Μιχάλης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης - Μπίγγος): Θάνος, Γιακουμάτος, Ροσιέρι 3 (1), Κακολύρης 2, Παπαδημητρίου, Κιλμπασάνης 8, Πεκτεσίδης 16, Κατσουλάρης 6, Δημητρακόπουλος 8

Επόμενος αγώνας στις 3/12 και ώρα 19:15 στο Κλειστό Μ. Παπαδάκης (Χαλάνδρι) με αντίπαλο την ομάδα του Προμηθέα.