Ημερομηνία: 09/10/2014 και ώρα 21:45
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ε, Τεφτίκης Κ
Δεκάλεπτα: 28-18, 17-15, 12-9, 21-16

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ η ανδρική μας ομάδα, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση με αντίπαλο την ομάδα του Ζωγράφου.

Η ομάδα μας ξεκίνησε με ενθουσιασμό και μετά από ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο έφτασε τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο (28-18 στο 10'). Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν, χωρίς όμως να μπορέσουν να πλησιάσουν στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει με την ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 45-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα, με τη διαφορά να ανοίγει και να φθάνει στο μέγιστο σημείο της, τους 26 πόντους (76-50). Το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 78-58 έχοντας πραγματοποιήσει μια πολύ καλή εμφάνιση.

Μελίσσια (Αποστολάκης - Κουκουζέλης): Μωραΐτης 8, Αποστόλου, Σιλιτζήρης 14 (1), Νίκολι 8, Ζερβός, Υφαντής 5, Ζεγκίνογλου 12, Κοντός 3 (1), Πέτρου 12 (2), Δήμος 5, Κουτσώνας, Στεφάνου 11 (1)

Ζωγράφου (Σταϊκόπουλος - Θωμόπουλος): Γιάνναρης 3 (1), Δημητρακούλης 5, Κυριαζόπουλος 2, Παπααϊωάννου 3 (1), Παλλαντζάς 6 (1), Παπαδόπουλος Σπ 14, Γκίκας 8 (2), Παπαδόπουλος Ε, Κύριος 2, Χάιδας 6 (1), Βαρσαμούλης 3, Περγούλης 6

Επόμενος αγώνας στις 13/10 και ώρα 21:15 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Ηλιούπολης με αντίπαλο την ομάδα της Ηλιούπολης.