Διοργάνωση: Κύπελλο ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - Προημιτελική Φάση
Ημερομηνία: 24/11/2011 και ώρα 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Στ. Καλαϊτζής
Διαιτητές: Πούλιος, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 2-29, 4-8, 5-17, 3-13

Νίκη-πρόκριση για τη γυναικεία μας ομάδα επί της ομάδας των Αμαζόνων με 14-67 σε εκτός έδρας παιχνίδι για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΣΚΑ Γυναικών. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με διαδοχικά κλεψίματα και εύκολα καλάθια τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο με το εντυπωσιακό 2-29 και το ημίχρονο με διαφορά τριάντα περίπου πόντων (6-37). Η ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας να λειτουργεί πολύ καλά στον αμυντικό τομέα και να ανοίγει συνεχώς τη διαφορά η οποία σταμάτησε στους πενήντα τρεις πόντους με το τελικό 14-67. Επόμενος αντίπαλος, στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου, το Παγκράτι.

Αμαζόνες (Μπρόμπεργκερ): Τούντα, Πολίτη, Γαργαρέτα, Γώγου, Ρίζου 4, Γείτονα 3, Πανουσοπούλου 3 (1), Γκόλια, Κριθήμου 2, Λιαγκόζη 2

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 1, Σολωμού 8, Κουτσαυγουστή 2, Μοίρα 10, Καβαλάρη 4, Κεμαβόρ 14 (2), Ζακυνθινού 8, Ροϊδου 9, Καραβέλη 2, Σκαρογιάννη 3, Φρέρη 4, Ράπτη 2

Επόμενος αγώνας της ομάδας για το πρωτάθλημα, στις 27/11 και ώρα 20:00 με αντίπαλο την ομάδα του ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος στο Κλειστό του Αιγάλεω. Η ημιτελική φάση του κυπέλλου θα γίνει την άνοιξη, μετά το τέλος του πρωταθλήματος.