ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 68-60 (ημ. 39-24)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 10/2/2014 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Ραφήνας
Διαιτητές: Τσαχάκης, Λύρας
Δεκάλεπτα: 26-10, 13-14, 11-12, 18-24

Κακή εμφάνιση και ήττα αυτή τη φορά από τον Αργοναύτη Τριγλίας, σε έναν κρίσιμο αγώνα για την ομάδα μας που μπλέκει για τα καλά σε περιπέτειες όσον αφορά τον υποβιβασμό. Η πολύ κακή αμυντική εμφάνιση στο πρώτο δεκάλεπτο, επέτρεψε στη Ραφήνα να πετύχει 26 πόντους και να πάρει μια διαφορά 16 πόντων από την αρχή του αγώνα. Αυτό, σε συνδιασμό με τον τραυματισμό του Τσελεμπή, δεν επέτρεψε στην ομάδα μας να αντιδράσει. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την διαφορά στους 15 πόντους (39-24).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει κλείνοντας την άμυνα, δέχτηκε μόνο 29 πόντους, έφτασε τη διαφορά στους 4 με τρίποντο του Νίκολι στα 36 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την Ραφήνα να πανυγυρίζει μια πολύτιμη νίκη και την ομάδα μας να μένει για μια ακόμα αγωνιστική χωρίς ροζ φύλλο σε εκτός έδρας αγώνα.

Αργοναύτης Τριγλίας (Αγγελής - Γιαννακόπουλος): Ροδάκης 12 (1), Συγγούνας 7, Αργυρόπουλος, Καμπούρης 20 (4), Παπαβασιλείου 10, Τσομώκος 3, Αντωνίνης, Τσίρος 16 (1), Παυλίδης

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογαλάς): Γκατζούλης, Αποστόλου 2, Σιλιτζίρης 14, Νίκολι 7 (1), Παπαδόπουλος 27, Ρώσσης 4, Μαυράκης, Πέτρου 6, Τσελεμπής, Παπαμιχαήλ

Επόμενος αγώνας στις 17/2 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Ζωγράφου.