ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 90-79 (ημ. 54-49)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 27/1/2014 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Πετρούπολης
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 27-22, 27-27, 18-9, 18-21

Πάλεψε η ανδρική μας ομάδα στην Πετρούπολη, αλλά τελικά γνώρισε μία ακόμα εκτός έδρας ήττα, αυτή την φορά από τον Άρη Πετρούπολη, έχοντας αρκετά αμυντικά κενά. Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έχοντας πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας, οδήγησαν ψηλά το σκορ, με την ομάδα μας να καλύπτει μία διαφορά δώδεκα πόντων και τελικά να κλείνει το ημίχρονο με 54-49. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν άστοχη με κακές επιλογές και οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά στο 72-58. Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει στο τελευταίο δεκάλεπτο πιέζοντας αρκετά στην άμυνα καταφέρνοντας να μειώσει τη διαφορά στους έξι πόντους. Ένα τρίποντο του Φουντά ανέβασε και πάλι τη διαφορά στους εννέα για τους γηπεδούχους. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τον Αρη νικητή με 90-79 και την ομάδα μας να γνωρίζει την έβδομη ήττα σε ισάριθμους εκτός έδρας αγώνες.

Άρης Πετρούπολης (Καράμπελας): Τασούλας 12, Βενιτουράκης 6 (1), Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 9 (2), Χρονόπουλος 21 (1), Βασιλείου 7, Φουντάς 16 (4), Καννελόπουλος 2, Παπαδολιάς 15

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογαλάς): Μαυροειδάκος 10 (1), Γκατζούλης 3 (1), Αποστόλου 5, Σιλιτζίρης 14, Νίκολι 14 (2), Παπαδόπουλος 5, Ρώσσης 3 (1), Μαυράκης 3, Πέτρου 8 (2), Τσελεμπής 14 (2)

Επόμενος αγώνας στις 3/2 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα των Αγίων Αναργύρων.