Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 23/12/2013 και ώρα 21:15
Γήπεδο: Κλειστό Ηλιούπολης Α'
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 27-9, 19-26, 19-24, 20-10

Με ήττα από την Ηλιούπολη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το 2013 η ανδρική μας ομάδα. Το πολύ κακό αμυντικό ξεκίνημα, σε συνδιασμό με την ευστοχία των παικτών της Ηλιούπολης, ανέβασαν τη διαφορά στους 18 πόντους στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στη συνέχεια του αγώνα η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της, κυρίως επιθετικά, κλείνοντας τη διαφορά, με το ημίχρονο να τελειώνει 46-35 και το τρίτο δεκάλεπτο 65-59. Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας δεν κατάφερε να κλείσει τα σουτ τριών πόντων της Ηλιούπολης, με αποτέλεσμα να δεχτεί 20 πόντους και να χάσει τελικά με 85-69. Είναι χαρακτηριστικό ότι η ομάδα μας δέχτηκε συνολικά 12 τρίποντα.

Ηλιούπολη (Παναγιωτόπουλος): Σπανός 25 (5), Φέρτης, Ζευγώλης 10 (1), Τσιάκος 11 (2), Παπαδάκης 18 (3), Ντάσης 7 (1), Βλούτης 4. Μαντάς 10

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος, Γκατζούλης 2, Αποστόλου 4, Σιλιτζήρης 17, Νίκολι 11 (2), Παπαδόπουλος 12, Ρώσσης 2, Ζερβός 3, Μαυράκης, Πέτρου, Τσελεμπής 18

Επόμενος αγώνας στις 13/01/2014 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Γυμναστήριο Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Διαγόρα Δρυοπιδέων.