ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 60-52 (ημ. 25-27)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 7/10/2012 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Σκουτας, Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 12-15, 13-12, 18-13, 17-12

Δύσκολη, αλλά δίκαιη νίκη, πέτυχε η ανδρική μας ομάδα στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ επί του Άρη Πετρούπολης με σκορ 60-52. Σε ένα κατάμεστο από φιλάθλους γήπεδο, οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα μας και προηγήθηκαν με 2-13. Η ομάδα μας όμως αντέδρασε γρήγορα και μείωσε τη διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο με 25-27. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πέρασε μπροστά και τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη επί ενός πολύ δυνατού αντίπαλου με 60-52 ξεκινώντας με το δεξί τη νέα χρονιά.

Μελίσσια (Σουρμελής-Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος, Νίκολι 5 (1), Πέτρου 14, Τσελεμπής 7, Παπαδόπουλος 7, Γκατζούλης 2, Σιλιτζίρης 16 (1), Ρώσσης 5, Ζερβός 4

Άρης Πετρούπολης (Καράμπελας): Βενιτουράκης 10 (2), Λιάπουρης, Γεωργαλάς 10, Χρονόπουλος 8 (1), Βασιλείου 1, Παπαδολιάς 10, Τασούλας 11, Φούντας 2

Επόμενος αγώνας στις 14/10/2013 και ώρα 21:45 στο Καματερό με την ομάδα των Αγίων Αναργύρων