Διοργάνωση: Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών 2013-14
Ημερομηνία: 22/9/2013 και ώρα 14:00
Γήπεδο: Κλειστό Γλυφάδας
Διαιτητές: Μαγκουνής, Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-5, 12-15, 13-8, 15-13

Η γυναικεία μας ομάδα δεν κατάφερε τελικά να πάρει την πρόκριση στο Κλειστό της Γλυφάδας εναντίον της Τερψιθέας, στο πλαίσιο του Κυπέλλου Γυναικών της ΕΟΚ. Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά από πλευράς Τερψιθέας, η οποία εκμεταλλευόμενη τις πολλές επιθέσεις χωρίς σκορ της ομάδας μας, βρέθηκε να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με 12-5. Η αντεπίθεση της ομάδας μας στο δεύτερο δεκάλεπτο βασίστηκε στα πολλά επιθετικά ριμπάουντ και γενικά στην κυριαρχία της ομάδας και στις δύο ρακέτες (23 επιθετικά ριμπάουντ, 6 κοψίματα και αρκετά κλεψίματα). Όμως, παρά την αμυντική κυριαρχία και την αγωνιστική πειθαρχία με πίεση σε όλο το γήπεδο, η αποτυχία κυρίως στις βολές και στα σουτ τριών πόντων, στοίχισαν τη νίκη στο πρώτο επίσημο "φιλικό" της ομάδας μας για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Τερψιθέα (Παπασπυριδάκος - Μπορίνος): Μπουρμπάκη, Ευμορφοπούλου 13, Μπότσαρη 5, Αστραντίνη 7 (1), Στεφάνου 3, Μπακάλη 2, Ζεβαχιργιάν 18 (1), Πετράκη 4

Μελίσσια (Κουκής - Τσιαντούκα): Καραβέλη, Ακρίβου 2, Κοιλαρίδη 7 (1), Τσιχριτζή 5 (1), Ζότοβα 9 (1), Κόνιαλη 7, Ζακυνθινού, Καραμπάτσα 6, Μπασούκου, Σκαρογιάννη, Μερισιώτη 5