Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Εφήβων - Β' Κατηγορία (6ος Όμιλος)
Ημερομηνία: 23/10/2011 και ώρα 16:45
Γήπεδο: Κλειστό Πολιτείας
Διαιτητής: Σπηλιωτόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-22, 18-13, 10-16, 27-20

Η πρώτη εφηβική μας ομάδα από την αρχή του αγώνα μπήκε αποφασισμένη να μην επιτρέψει στους αντιπάλους να αμφισβητήσουν ποιος θα είναι ο τελικός νικητής. Ήδη από το 1ο δεκάλεπτο, έχτισε μια διαφορά γύρω στους 10 πόντους αποδίδοντας όμορφο μπάσκετ, με πιεστικές άμυνες, πολλά κλεψίματα και εύκολα καλάθια. Στο 2ο δεκάλεπτο η πίεση των αντιπάλων οδήγησε στην ελαφρά μείωση της διαφοράς και το ημίχρονο έληξε με πέντε πόντους (30-35 στο 20'). Στο 3ο δεκάλεπτο η ποιότητα των αθλητών μας οδήγησε στη διατήρηση της διαφοράς. Η πίεση των αντιπάλων στο κατέβασμα της μπάλας κατά την τελευταία περίοδο, δεν ήταν αρκετή να ανατρέψει την εικόνα του αγώνα διότι οι παίκτες μας με εύστοχα μακρινά σουτ αλλά και επιτυχημένες διεισδύσεις διατήρησαν τη διαφορά, φτάνοντας σε μια ακόμα νίκη (62-71). Από την ομάδα μας όλοι έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και έδειξαν ότι όταν παραμένουν ψύχραιμοι και συγκεντρωμένοι έχουν δυνατότητες για πολλά περισσότερα.

Κηφισιά (Μπιλάλης - Δρούμπαλης): Καίσαρης 7 (1), Στεφανίδης 4, Ζούβελος 6, Μπιλάλης 15, Βραχνός 24, Παππάς 4, Τσελεκίδης, Κόππολα, Μπραίμης 2

Μελίσσια Α' (Μακρυδάκης): Γκατζούλης 2, Κυπαρίσσης 12, Νίκολι 29, Κοντός 15 (1), Θεοδοσόπουλος, Μαλιαρίτσης, Κάλτσας 2, Μακρυδάκης 11 (2)

Επόμενος αγώνας στις 6/11 και ώρα 17:15 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του ΟΦΗ Ηρακλείου.