ΜΕΛΙΣΣΙΑ Β' - ΠΙΚΕΡΜΙ 65-64 (ημ. 31-27, κα. 59-59)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Παίδων - Β' Κατηγορία (14ος Όμιλος) - 5η αγωνιστική
Ημερομηνία: 16/10/2011 και ώρα 16:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Ρηγόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-16, 18-11, 15-14, 13-18, 6-4

Μετά από συγκλονιστική εμφάνιση, το Παιδικό Β' επικράτησε στην παράταση του Πικερμίου με 65-63. Το σκορ στον κανονικό αγώνα ήταν 59-59. Οι μικροί του Γιώργου Σουρμελή πίστεψαν στη νίκη παρά τις απουσίες με φάουλ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού των Σωτηρρέλου και Γιαννουλάκη. Ψύχραιμοι στην παράταση, και με τον Καμινάρη να τους οδηγεί, οι μικροί πήραν τη σημαντική για αυτούς νίκη. Εξαιρετικοί επιθετικά οι Σωτηρέλλος με 20 πόντους, Καμινάρης με 19 και Καψιώχας με 14. Σημαντική επίδοση οι 37 πόντοι του παίκτη του Πικερμίου Κατσούλα, που δυστυχώς για τους φιλοξενούμενος δε συνοδεύτηκε και με νίκη της ομάδας τους.

Μελίσσια Β' (Σουρμελής): Ξουρίδας, Σωτηρέλλος 20, Δημόπουλος, Καμινάρης 19, Παπασταμόπουλος 2, Γιαννουλάκης 7, Καραμποίκης 3, Μιχαλόπουλος, Στύλιος, Καψιώχας 14, Μαραγκός, Μπράλιος

Πικέρμι (Μεγαγιάννης - Φιωτάκης): Γυφτόπουλος 4 (1), Βιτζηλαίος, Παπανικολάου 10, Σαμαράς Α, Κοστρίβας 8, Σαμαράς Ι 2, Γαζέτας 2, Ραχωβίτσας, Κατσούλας 37